Akıllı Bozuk Para Ünitesi

Akıllı Bozuk para üniteleri (Smart Hopper) Kiosk ve benzeri cihazlar üzerinde kullanılabilen para alış verişini insan faktörüne ihtiyaç duymadan %100 doğruluk ile sağlayan otomat sistemleridir. Bu cihazlar sadece para kabul eden sistemler olduğu gibi aynı zamanda para iadesi ve para üstü veya para bozma gibi sistemler olarak da kullanılabilmektedir. Bozuk para cihazları 5 Krş 10 Krş 25 krş 50 krş ve 1 TL lik madeni paraları üzerindeki yazılıma tanımlı olup sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Madeni para cihazları beraberinde SDK ları ile istenilen yazılımınıza uyarlayabileceğiniz şekilde hazır gelmektedir. Cihazlarımız CE sertifikalı Avrupa menşelidir ve 2 yıl garantilidir. Cihazlarımız tüm dünyada yaygın olarak bankamatik ve fatura ödeme Kioskları gibi cihazlarda kullanılmaktadır.


Boş Kiosk Kabini

Keyosk olarak tescilli markamız ile kendi bünyemizde yapılan proje ve özel üretim Kioskları ile ilgili çizim ve tasarımlarımız firmaya özel olduğundan her bir sipariş ve talepleri yeniden tasarım ve projelendirme yaparak üretmekteyiz. Boş Kiosk kasası olarak verdiğimiz model sadece 17’’ standart modelimizin DKP Kabin montaj yuvası ve aparatları ile boyanış olarak satılmaktadır. Kiosk kabinlerini satın alan firmalar içerisine 17’’ kare dokunmatik monitör ve uygun Endüstriyel PC yi monte etmesi durumunda standart uygulamalar için kullanılabilir duruma gelir.


Bozuk Para Ünitesi

Bozuk para alıcı ve vericiler, Kâğıt para alıcı ve vericiler, bozuk para üniteleri olarak 3 ana başlıkta toplayabiliriz. Bu ürünler yüksek seviyede doğrulama sistemine sahiptirler. Yazılım için kodlarının hazır olarak sunulduğu bu ürünlerin basit ara yüzler ile tüm kontrol ve analizlerini elde edebilirsiniz


Capacitive Teknolojisi

Yeni nesil akıllı telefonlar, LCD ekranlar; ve Pos cihazlarında yaygın olarak kullanılan Kapasitif Dokunmatik Ekranlar, Dokunmatik ekran çeşitleri arasında yer alan Kapasitif Dokunmatik Ekran, Rezistif Dokunmatik Ekran’a göre daha hassas olmakla birlikte, çalışması için parmak ile temas etmesi gerekmektedir, ve enerji tüketimini biraz daha fazla gerçekleştirmektedir. Maliyet bakımından da Rezistif Dokunmatik Ekran’dan daha maliyetlidir…


RezistiveTeknoloji

Rezistif dokunmatik ekran (resistive touch screen), cep telefonlarında kullanılan ve ana mantık olarak birbirinden ince bir yüzey ile ayrılan iki iletken noktanın dokunulduğu zaman temas etmesi sonucu yer bilgisini belirleyen bir ekran türüdür.


Çelik Klavye

Endüstriyel yapıda olup plastik yerine metal kasadan imal edilmiş USB ve PS/2 girişlere sahip Türkçe ve İngilizce seçenekli Mouse için bitişik olarak TrackBall barındıran sağlam yapıda monte edilebilir bir üründür.


Dokunmatik Monitor

Dokunmatik monitörler birbirinden bağımsız iki ayrı ürünün bir ayara gelmesidir.Dokunmatik materyal (4 farklı teknoloji mevcut) uygun ölçüdeki monitörün önüne monte edilerek kablo ile bilgisayara bağlanır. Yazılımın Mouse mantığı ile çalışma sistemini algılaması ile dokunulan noktaya imleci taşıyarak bir veya 32 noktaya kadar aynı anda kullanım imkânı sağlamaktadır. Dokunmatiklerin hazır olanları, ofis ortamlarında kullanım için üretilmiş olmaları sebebi ile Kiosk ve benzeri cihazların kullanıldığı endüstriyel ortamlara uygun değillerdir. Kiosklarda yaygın olarak IRTouch İnfrared teknolojisi sağlam ve uygulama kolaylığı sebebi ile kullanılmaktadır.


Endüstriyel Adaptör

Endüstriyel güç kaynakları bir sistemin en önemli parçalarından biridir. Her cihaz düzenli ve stabil olarak enerjiye ihtiyaç duyar. Bunu sağlamak üzere en doğru değerleri sürekli sağlayabilen adaptörler tercih edilmesi bir sitemin sorunsuz olarak çalışmasının en önemli sebebidir. Bu tür cihazlar 7/24 kapalı ortamlarda sorunsuz çalışmaktadır.


Kağıt Para Ünitesi

Kâğıt para cihazları sistemine tanımlı tüm banknotları yazılımın direktiflerine uygun olarak kabul veya iade etmektedir. %100 e yakın bir oranda sahte para geçirgenliğini önleyen bu sistemler Türkiye’de yaygın olarak Kiosk cihazlarında gerek kredi yüklemelerinde gerek ise fatura ve akbil dolum sistemlerinde kullanılmaktadır. Kapasite olarak 500 ve 1000 adetlik para haznesi ve 70 adetlik iade edebilir haznesi ile bu segmentteki tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.


Motorlu & Motorsuz Kart Okuyucu

Kart okuyucular motorlu ve motorsuz olarak çalışan yapıda olduğu gibi temassız çalışan modellerde mevcuttur. Manuel hibrit kart okuyucular, manyetik Swipe kart okuyucular, motorize kart okuyucular ve vericiler olarak sınıflandırabiliriz

Benzin pompaları Self servis noktaları Multimedya telefonlar Alışveriş otomatları POS makineleri EMV uyumu IC, RFID ve IC/RFID kart Manuel kart geri verme Otomatik kart geri verme özellikleri vardır. .


Paslanmaz Tuş Takımı

Tuş takımı endüstriyel ortamlar ve dış ortam kullanımları için uygundur.Gerek numara gerek ise veri girişinde kullanılabilir. Kiosk cihazlar, benzin ve su pompalarında, sayaç ve depolama ürünlerinde, üretim cihazları ve makinelerin yönetiminde ve benzeri bir çok endüstriyel alanda USB veya kablolu bağlantılı olarak kullanılmaktadır.Tuş takımları numaralı alfa numerik veya özel baskılı talebe göre üretilmektedir.

Braille alfabesine uygun kodlanmış yapıdadır.

– Tahripkar saldırılara, korozyona, şoka, toza, yağmura, çamura, hortumla su sıkılmasına karşı dayanıklı paslanmaz çelik gövde ve tuşlar.
– Metal alt kapak
– İnternet dostu tuş dağılımı
– Laser ile oyularak işlenmiş tuşlar, yüksek kaliteli mürekkeple basılmış, net okunabilen, uzun ömürlü, silinmez ve aşınmaz harfler
– Sert dokunmatik tuş duyusu veren kısa mesafeli (0.45mm) tuşlar
– Tuşların aşırı basılmasına karşı benzersiz koruma
– Su ve toza karşı yekpare membran giydirilerek sağlanan IP65/IP54 standartlarına uygun sızdırmazlık
– PS2 arayüz bağlantı kablolarıyla, normal tuş takımı operasyonları için doğrudan ana bilgisayara bağlanabilme
– Tasarıma göre değişik şekillerde panel ya kabine monte edilebilme
– DOS/Windows95/98/NT/ME/2000/XP işletim sistemlerine uyum


Telefon Ahize Seti

Ankesörlü telefon sistemleri dış ortamlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerek analog gerek ip tabanlı yapılarda kullanılabilir. Otomatik aramalı devrelerin yansıra tuşlu veya özel kodlanmış numaraları arayan yapılar mevcuttur. Ahizeler çelik spiraller ile gövdeye sabitlenmektedir. Görme engelliler için Braille alfabesi kullanılabilir. Telefon sistemleri açık kullanılabileceği gibi üzerine ilave şapka benzeri muhafaza ile de kullanılabilir. Ahizede 8 renk seçeneği mevcuttur.


Termal Yazıcı

Termal yazıcılar endüstriyel Kiosk yazıcıları olarak üretilmişlerdir. Çok uzun baskı ömrü, yazılım ile kontrol edilebilir kâğıt baskı uzunluğu ve kesim yeri, değişik kalınlıklarda kâğıda baskı yapabilmem imkânı, resim grafik ve yazı karakterleri basabilme, metal gövdelere montaj kolaylığı ve parçaları, her bağlantı tipini desteklemesi bu özelliklerin başında gelmektedir.

Termal yazıcılar endüstriyel ortamlar için özel üretilen dayanıklı 7/24 çalışmaya uygun cihazlardır. Kiosk ve benzeri ürünlerde bu endüstriyel yapıya sahip olanlar tercih edilmelidir. Zebra ve Custom bu yazıcıların en kaliteli olanlarıdır. 60mm ve 80mm en yaygın kullanılan ölçüler olmasına karşın A4 termal KPM216 gibi özel projelerde kullanılmaktadır.